lakýrnické práce


Opravy poškozeného laku (škrábance, oděrky od kamínků), lakování náhradních dílů, celých vozidel? Odborně odstraníme veškeré estetické nedostatky Vašeho automobilu. Ke každé opravě přistupujeme jako k jedinečnému originálu, protože lak automobilů působením přírodních vlivů stárne, ztrácí svoji intenzitu a mění se. Z tohoto důvodu, ať už se jedná o uni lak, metalízu nebo lak perleťový, měříme před opravou barvu profesionálním spektrometrem a dolaďujeme odstín přesně podle Vašeho vozu.

Používáme vysoce kvalitní vodou ředitelné autolaky a podkladové materiály značky Standox pro osobní vozy a motocykly. Standox je dodavatelem sériových autolaků všech světových automobilek, proto nás žádný z desetitisíce odstínů nepřekvapí.

Metodika oprav

Každá lakýrnická oprava má několik fází od tmelení, nanesení podkladových materiálů až po vrstvu barvy a laku. Zakládáme si na dodržování všech těchto postupů, které zaručují stálost opraveného, nebo nově nalakovaného, dílu. V případě oprav metalických a perleťových laků přistupujeme ve většině případů k rozstřiku barvy do okolních dílů. Tyto laky totiž obsahují pigmenty, které mohou způsobit malé rozdíly v odstínu mezi díly nově lakovanými a sousedními. Rozstřikem se tento rozdíl odstraní a oprava je tak těžko rozeznatelná.

Renovace autolaků a jejich ochrana

Každý díl po opravě pečlivě zalešťujeme, a proto v našich lacích nenaleznete smítka, prach ani jiné nedokonalosti, které jsou u většiny lakoven běžnou praxí. Leštění ovšem nevyužíváme jen k "doladění" opravovaných dílů, ale i k renovaci autolaků. Touto metodou lze z poškozeného a zašlého autolaku "vykouzlit" lak jako nový.

Ochrana laku je pak kapitolou sama o sobě. Výrobci vozidel neustále snižují vrstvu barvy a laku na vozidlech. Právě proto dochází k jejímu rychlému narušení a poškození vlivem UV záření, odletujících kamínků, chemikálií, ad. Ošetřením vozu keramickou ochranou tomu lze zabránit. Více informaci naleznete na stránkách našeho partnera ZÁŘIVÉ AUTO.